>  >

FILMÓW W BAZIE 82 478 W POCZEKALNI 49 863

44

Wybory 2010 - krótki apel

Dodany 16.05.2010, 16:17 przez dodawacz

Ranking:5| Kategoria: Ciekawostki | Komentarze: 40 | Wyświetleń: 50373 | Tagi: (pokaż tagi)wybory 2010 apel polityka media

Komentarze (40)

0 White12 20.05.2010, godz. 22.40

Dał bym pozytywną ocenę do filmiku, ale nie dam bo jedna ocena przecież nic nie znaczy

0 kaczor_howard 19.05.2010, godz. 02.48

Biorąc pod uwagę ilość krajów, w których konopie nie są legalne, wychodzi na to, że mamy takie 80% zbiorowisko idiotów ;] Jakby na to nie patrzeć w ciągu najbliższych kilkunastu lat marihuana nie będzie legalna, choćby się ludzie skichali, więc chyba nie ma za bardzo sensu pieklenie się w tym temacie. Eh, dobra koniec tematu z mojej strony, wracajcie ludzie do tematu związanego z filmem ;]

0 kaczor_howard 18.05.2010, godz. 22.32

Owszem, odszedłem od tematu odpowiadając na wypowiedzi innych skierowane do mnie. Pierwszy link się otwiera, ale to jest forum i do tego mamy tutaj post pana X, który tylko gdyba sobie w tym temacie, oraz właściciela Promesa s.c., który jednoznacznie go zagiął konkretami "Bardzo ciekawe, tylko prosiłbym o podanie kosztów uzyskania tych 15 ton z ha, ile i jakich zabiegów agrotechnicznych, na jakiej glebie, jakie warunki wilgotności. Jaki nakład pracy, itp. Wtedy możemy pogadać o opłacalności." Konkretnej odpowiedzi na to pytanie w tekście nie ma. Zero jakichkolwiek szacunkowych kosztów produkcji, podatkowych itp. Więc wybacz ale dalej pozostanę przy swoim zdaniu ;] To jest mój jedyny nick od samego początku, natomiast tamtego użytkownika miałem w znajomych kiedy udzielał się na serwisie, a potem usuwał znajomych. Ale w sumie teraz widzę, że też się niedawno logował, więc może rozwieje twoje wątpliwości.

0 kaczor_howard 18.05.2010, godz. 22.03

Nie ma między nami aż tak dużej różnicy wiekowej, żebym był dla ciebie staruszkiem, ale mniejsza z tym. Zanim stwierdzisz, że o czymś pierdzielę zapoznaj się z tym. Podaj mi tutaj w takim razie link ze źródłem taniej i wydajnej obróbki konopi na papier, bo wydajny to on może był w okresie między wojennym, ale nie dzisiaj. Jak możesz porównywać lata 1918-1939 do roku 2010? Skoro jesteś na takim kierunku, to powinieneś wiedzieć, że legalizacja nie będzie służyła w dużym stopniu likwidacji np. dziury w budżecie, ale będzie służyć jedynie jako dobro luksusowe gospodarstw domowych o ile będzie je na takie dobro stać.

0 kaczor_howard 18.05.2010, godz. 21.48

rekomS_tiH życzę ci, żebyś skończył podstawówkę, potem gimnazjum, może liceum i poszedł na studia na taki przedmiot jak ekonomia. Co z tego, że teraz u nas marihuana tyle kosztuje? Myślisz, że po legalizacji będzie kosztować tyle samo? Dolicz sobie mój drogi wszelkiego rodzaju podatki, akcyzy i wyjdzie ci podobna cena jak za papierosy. Do tego oczywiście zakazy palenia w miejscach publicznych itp. Co do materiałów to nie wiem jak z konopiami, ale ponoć z bambusa też zrobisz wytrzymałe ubrania, ale nie ma ich o dziwo na rynku zbyt wiele, pomimo że ten surowiec nie jest zakazany ;] Dzisiaj w przemyśle główną rolę odgrywają materiały na wpół syntetyczne, więc nie znajdujmy dla konopi zastosowań które się nie sprawdzą ;] Podobnie jest z papierem, zbyt duże koszty technologiczne nie pozwolą na wprowadzenie takiego surowca do produkcji, podobnie jak nowego paliwa w przemyśle paliwowym. No i na koniec chciałbym wiedzieć dlaczego ot tak sobie wchodzisz i obrażasz ludzi na filmikach, w tym wypadku mnie? Znasz mnie? A może to, że masz inne zdanie ode mnie cię do tego uprawnia? Ja jakoś potrafię zachować kulturę wypowiedzi, pomimo tego, że nawet nie piszesz w temacie filmiku, więc mógłbyś spróbować wykrzesać chociaż minimum dobrego zachowania z siebie. O pisowni nie wspomnę, bo i tak to nie ma sensu.

0 DjDPindol 18.05.2010, godz. 21.33

Lepiej boso wejść w psie gówno
Pod sufitem mieć nierówno
Pod kościołem być staruszką
Ze staruszką dzielić łóżko
Mieć skrofuły pod ogonem
Alzheimera z Parkinsonem
Lepiej czuć do siebie wstręta
Niż mieć z Jarka Prezydenta

:D

0 kaczor_howard 18.05.2010, godz. 11.57

Ehh USA USA USA... prosiłem cię, żebyś nie robił odniesień do kraju, do którego nijak nie można porównać Polski. Równie dobrze można przyrównać zasadność wprowadzenia prywatnej służby zdrowia w Rumunii w oparciu o model Amerykański, gdzie tu sens? Od zdania, że szpitale należy sprywatyzować nie odejdę, bo dałem ci już przykład z naszego kraju, że się da to zrobić tak, żeby i pracownicy i właściciele i pacjenci byli zadowoleni.

0 puchtyss 18.05.2010, godz. 00.41

w Usa dodatkowo jest nonsens, że firmy farmaceutyczne mogą dowolnie ustalać i windować ceny bo ichniejszy "NIK" nie ma prawa ingerować :P czysty biznes hehe. Najlepiej to działa w Wielkiej Brytanii :P Idziesz do apteki i kupujesz tabletki za 8 funtów czy to 30 czy 150 tabletek. Refundacja 50% lub 100 % :) nawet lekarstwa na raka są refundowane. Tam nie powiedzą, że nie zapłacą za"eksprymentalne leczenie" w Polsce też jest z tym problem ale jest o niebo lepiej niż w USA ;p NFZ bije Usa na głowę :D chociaż gospodarka nie tęga.

0 puchtyss 18.05.2010, godz. 00.40

no trudnenie przyznać racji, ale tutaj za sam pobut w szpitalu nie płacisz a za skręcenie kostki nie jest tak trudno dostać odszkodowanie :P pprzynajmniej za zwichnięty bark dają 450 zł :D i moja pula z polisy się tym samym nie zmniejsza : P a w Stanach tak. Sądze, ze jest dobrze jak jest. W szpitalach może być lepiej tylko brak funduszy. Teraz jest mniejsze zło. śmierdzi socjalizmem że my płacimy za wszystkich :D a wszyscy za nas :P Ale Gorge Bush w 1993 razem z senatorami podpisał nowelizacje w USA o prywatyzacji służby zdrowia. razem z Reganem mówili, że społeczna służba zdrowia wali komuną :D może... tylko ze po miesiący 13 senatorów odeszło z senatu i zostali dyrektorami towarzystw ubezpieczeniowych z pensjami 1 000 000 rocznie a ludzie czekają po 18 godzin np ze skręconą kostką. :P Tutaj przychodzisz i jak jest uraz idziesz od razu. Do tego poktrywa wszystko ubezpieczenie. No fakt faktem, lekarze zapisuja lekarstwa droższe czasem żeby tez dostać wiecej kasy :P

0 kaczor_howard 18.05.2010, godz. 00.13

Czyli podsumowując uważasz, że najlepiej nic nie robić? Nie chodzi mi o prywatyzację instytucji gdzie płacisz swoje składki, bo tym ma się obiektywnie zająć państwo, natomiast chodzi mi o prywatyzację szpitali itp. Tam pomimo twoich składek i niby dodatkowych refundacji z państwa masz syf, operację za którą i tak musisz dać w łapę i kromkę chleba z masłem i herbatę na obiad. Moim zdaniem też zarąbiście. Z drugiej strony masz instytucję PZU, niby to państwowa, a zobacz jak chętnie wypłaca odszkodowania. Dokładnie tak samo jak towarzystwa ubezpieczeniowe w USA. Skręcisz nogę a oni Cię za nią szarpią i mówią, że udajesz. Jakby nie patrzeć, w naszych szpitalach te pieniądze gdzieś znikają a efektów nie widać. Ostatnio był reportaż w tv o szpitalu który się sprywatyzował i odbił tak, że lekarze i pielęgniarki zarabiają tam po klika tyś zł, pacjenci są rozliczani z kasy chorych plus jakieś dopłaty, jeżeli kasa tego nie refunduje, warunki super komfortowe w porównaniu do państwowych szpitali... czego chcesz więcej? Nie porównuj systemu w Polsce do tego w USA, bo jakby na to nie patrzeć działają w zupełnie inny sposób i ludzie mają inny poziom życia.

Podobne Maxiory

14

miniatura

Jeśli nie wiesz, czy wystarczająco dobrze zn...

18

miniatura

Jeśli podoba ci się ten film, wrzuć go na ta...

96

miniatura

Strzepnąć do sucha! :)

14

miniatura

Uwaga, niecenzuralne słownictwo!

17

miniatura

Ciekawy filmik pokazujący dość poważny probl...

zamknij

Podaj swój login i hasło aby zalogować się do serwisu.
Po zalogowaniu reklamy zostaną wyłączone.