>  >

FILMÓW W BAZIE 85 663 W POCZEKALNI 53 086

31

Ewolucja od molekuł do człowieka

Dodany 20.09.2009, 22:42 przez maciek_jason

Ranking:5| Kategoria: Ciekawostki | Komentarze: 22 | Wyświetleń: 61875 | Tagi: (pokaż tagi)ewolucja molekuły człowiek komórka

Komentarze (22)

0 3thevoice3 23.09.2009, godz. 22.10

znam Biblię i studiuję ją - jeśli nie codziennie to prawie codziennie. Wszystkie księgi kanoniczne tworzą jedną spójną całość i już samo czytanie pisma św. daje mi wiarę w Boga. Piszecie że kościół robi to czy tamto - kościół tworzą ludzie, a my wszyscy jesteśmy grzeszni. Ja, ty, mama, tata, nawet ksiądz czy papież - jesteśmy ludźmi i zawsze będziemy grzeszyć. Dlatego pisanie że jeden ksiądz ukradł, inny spalił na stosie - wcale nie jest argumentem za nieistnieniem Boga.

0 Callahan 23.09.2009, godz. 19.48

Prawda jest taka ze kiedyś kościół bardzo ingerował w naukę - coś co im nie pasowało "herezja!". Na szczęście dla nas, kiedy społeczeństwa zaczęły zdobywać wiedzę - kościół wybrał nową, bezpieczną dla siebie strategię, nie miesza się. Ewentualnie uzna coś za najbardziej prawdopodobne jak odnosi się do teorii ewolucji Darwina. Polecam książki "Fenotyp rozszerzony" i "Bóg urojony" R.Dawkinsa :) A dla zatwardziałych wierzących - polecam przeczytać cała "Biblię" - od deski do deski(rzetelnie), i zapoznać się z np. prawdziwą historią Mojżesza(jego stare listy etc.)

0 Quink 23.09.2009, godz. 18.08

Ok ok , moze potrzebowalismy wiary bo bylismy prosci ale litosci jest xxi wiek. Ludzie nie potrafili latac wiec mowili ze tam jest niebo , raj . Nie mogli sie nigdzie dostac gleboko pod ziemie wiec jest tam pieklo. Gdyby nie ludzie sprzeciwiajacy sie wierze jeszcze siedzielibysmy przy swiecach czytajac jakies zabronione przez kosciol ksiegi , placac astronomiczne podatki na "utrzymanie kosciola" bo mogl by sie stac jakims panstwem / armia no i patrzac jak przyjaciele sa paleni na stosie lub umieraja na grype lub angine czy przeziembienie. Gdybym mial pracowac przez 10 minut jako bog potrzebowal bym 100 wizyt u psychiatry i 1 roku urlopu na ibizie :E

0 At_Zako 23.09.2009, godz. 15.07

Z ewolucją nie ma co dyskutować, jest tak niepodważalna, że zgodził się z nią nawet JPII. Poza tym ewolucja nie wyklucza istnienia Boga. Dosłowne interpretowanie Biblii i twierdzenie że jakiś magik z brodą siedzi na krześle i robi czary mary, jest upokarzające zarówno dla katolików jak i ateistów. Teoria Darwina nie jest dowodem na nieistnienie Boga, tylko próbą wyjaśniana tak wielkiej różnorodności w biosferze. Kuczi_1993 w historii było wielu inteligentnych, wierzących ludzi, którym do piet nie dorastasz więc nie uogólniaj. Nie można się zastanawiać w ten sposób: abo jest "Magik", abo Ewolucja? Przecież taki sposób myślenia jest strasznie płytki i do niczego sensownego nie doprowadzi. Z naukowego punktu widzenia to wygląda tak, ze nie wiadomo czy Bóg jest. Jedni wierzą inni są deistami, panteistami, ateistami jeszcze inni agnostykami ale żaden "wielceinteligentny" {jak to Kuczi wymyślił) człowiek nie podchodzi do tej kwestii w tak płytki sposób jak niektórzy w komentarzach piszą.

0 macunio 23.09.2009, godz. 13.13

Jak najbardziej zgadzam się z 3thevoice3. Ewolucja jest tylko teorią, jednak wielce prawdopodobną. Wierzę, że Boga wcale nie trzeba wykluczać z faktu rozwoju życia na ziemi i samego jego istnienia. Tutaj odwołać się można do prawa wzrostu entropii w jakiejś tam mierze... A tak na marginesie to możliwe, że religia a może ściślej wiara jest czynnikiem, któremu ludzkość zawdzięcza istnienie. Tysiące lat temu w społecznościach naszych przodków potrzebny był jakiś czynnik, który regulowałby wzajemne zależności. Nie byli jeszcze na tyle inteligentni żeby sobie spisać kodeks, stworzyć jakieś trybunały itd. Ślepo wierzyli w jakieś omeny, ogień itp. i być może to uchroniło ich przed doszczętnym pozabijaniem się. Bóg i ewolucja nie wykluczają się.

0 Heian666 23.09.2009, godz. 08.54

Ale z was są materialiści. Babcia daje na kościół bo tak cholera chce! Ma wolność! Wolną wolę! Jej nie kradną pieniędzy! I mózgu tez jej nie sprali. Po prostu chce żyć parafią. Chce żeby kościół był ładny i odnowiony bez zagrożeń zawalenia. Kuczi_1993 widze że masz żal że ona tobie nie daje te 300 złotych. I dałaby ci i co? Przepiłbyś, przepalił. Albo byś sobie coś kupił żeby pochwalić się przed kolegami z klasy!

Zobaczcie na uczucia? Czy uczucia też stworzyła ewolucja? Czy uczucia też musiały powstać, bo nie było innej opcji? Czy na uczucia jest wzór jakiś wzór? Nie ma! To jest dowód, że Bóg ma miejsce we wszechświecia, ba, On go stworzył i jest ponad wszystkim.

Kuczi_1993. Wierzący są mniej inteligentni? Wśród ludzi Kościoła są chemicy, są biolodzy, profesorowie, doktorowie. W Kościele nie ma tumanów. Są ludzie myślący! To są ludzie po latach studiów. Więc nie mów mi, że ludzie Kościoła są mniej inteligentni, bo nie wiesz co mówisz!

0 3thevoice3 23.09.2009, godz. 00.01

jak człowiek miałby zrozumieć plan Boga ? Nigdy tego nie zrozumiemy:) co do "dowodów" - jeśli nie chcesz uwierzyć to nawet jeśli Bóg stanie koło ciebie, możesz powiedzieć że masz przewidzenia bo zjadłeś za dużo mcdonalda i i tak nie uwierzysz - nie jestem ci w stanie udowodnić w 100% istnienia Boga, a nawet jeśli podam ci argumenty które do mnie przemawiają w 100% to dla ciebie będzie to "gadanie cymbała" - gdyby to było takie proste to dziś wszyscy ludzie byliby wierzący...teorii ewolucji nie da się udowodnić i też jest to rodzaj wiary, a mówisz że to ja jestem cymbał bo wierzę w coś nierealnego...

0 Quink 22.09.2009, godz. 18.29

A i powiedzcie mi to ... co bog ma z tego ze jest bogiem i co mu to daje jaki ma sens jego wieczne czuwanie , chec by ludzie byli dobrzy , nie OPIERDA*A sie tylko musi nas prowadzic do czegos tam?

0 Quink 22.09.2009, godz. 18.26

Ludzie wierzacy to cymbaly ! :D Coz taka prawda . Ty rowniez wierzysz co jest miejscami bajeczne prostackie i przedewszsytkim nikt nie dal na to zadnych dowodow.

0 3thevoice3 22.09.2009, godz. 13.34

Prawda jest taka ze ewolucja nie jest faktem - jest to tylko teoria - jest przedstawiana jako fakt ale to teoria. Dlatego wierząc w ewolucję dokonujesz świadomego wyboru, podobnie jak ludzie wierzący w Boga. Ja wierzę w Boga, inni w ewolucję - nie piszcie proszę że ludzie wierzący to cymbały, bo sami wierzycie w coś na co nie ma dowodów.

Podobne Maxiory

29

miniatura

Potężna droga przebyta przez EA Sports.

26

miniatura

Mnie również irytuje, gdy ludzie myślą, że c...

50

miniatura

Słynny zoolog, podróżnik i twórca filmów prz...

27

miniatura

Od małpiej do ludzkiej twarzy w minutę.

34

miniatura

Ewolucja efektów wizualnych od roku 1900 aż ...

zamknij

Podaj swój login i hasło aby zalogować się do serwisu.
Po zalogowaniu reklamy zostaną wyłączone.