>  >

FILMÓW W BAZIE 83 913 W POCZEKALNI 51 336

19

Samoloty zestrzelone nad Libią

Dodany 20.03.2011, 23:30 przez maciek_jason

Ranking:3,5| Kategoria: Extremalne | Komentarze: 13 | Wyświetleń: 29236 | Tagi: (pokaż tagi)samoloty odrzutowce libia zestrzelone

Komentarze (13)

0 phaze 24.03.2011, godz. 17.23

Umiesz czytać ze zrozumieniem? "z braku podstawowych środków do życia w Afganistanie" z takich powodów umierają wszędzie ludzie, czy to Afganistan, Polska czy USA, tak przypada 3 tys osób na jedno łóżko w szpitalu, a połowa tej liczby to i tak dzieci w wieku poniżej 5 lat. Jak by ich tam nie było to było dwa razy więcej zmarłych, poczytaj sobie co się działo w Afganistanie jak Talibowie doszli do władzy.

0 Salahadin 23.03.2011, godz. 23.52

@Mirski spox. Sprawa jest moim zdaniem taka, że Kadafi otoczył kilka buntujących się miast i mimo oficjalnego zawieszenia broni (które było negocjowane na szczeblu międzynarodowym) ostrzeliwał całe miasta i je bombardował (dlatego pierwszym etapem operacji było ustalenie zakazu lotu nad terytorium Libii). Dlatego też ta rezolucja ONZ i udział państw - sprawy wewnętrzne sprawami wewnętrznymi, ale nikt nie może we własnym kraju dopuszczac się masakr, a w bombardowaniach ginęła ludnosc cywilna, to tak jakby Tusk, któremu przykładowo upada poparcie w Łodzi i doszło tam do zamieszek nakazał bombardowania miasta. Przykład może nie na miejscu i przejaskrawiony, ale tak mniej wiecej chciałem to oddac. Osobiście też sceptycznie do całej interwencji podchodzę, bo jak swiat swiatem nic nie jest czarno-białe. I buntujące się miasta w Libii i partyzanci nie reprezentują całego społeczeństwa i duża częśc ludności popiera Kadafiego. Tak samo armia. Jeszcze raz popdkreslam, że interwencja jest własnie dlatego, zeby chronic ludnosc cywilna przed masowym mordowaniem (ostrzaly artyleryjskie i bombardowanie miast), nawet piloci dwoch samolotow odmowili bombardowania wlasnych miast i sie kapultowali niszczac samoloty.

0 Pasek123 23.03.2011, godz. 23.42

Pisze z drugiego konta bo dostałem bana za przeklinanie(?)

0 Pasek123 23.03.2011, godz. 23.41

Mój błąd, twój też bo ofiar jest już 4,9mln
wejdź na google i wpisz :4,9 miliona ofiar wojny w Afganistanie pierwszy link to będzie na wolne media .net
Nie ma nic cenniejszego niż życie! Ludzie są strasznie obojętni na ludzkie tragedie dopóki ich nie spotka ten sam los.

0 szary 23.03.2011, godz. 22.05

Mirski widzę że odrobiłeś lekcje , ja cię popieram że tym światem żądzą interesy .Tam gdzie ich usa niema tam im reżimy nie przeszkadzają dobry przykład Korea a co do Izraela to nawet nie komentuję każdy wie o co chodzi ......

0 phaze 23.03.2011, godz. 21.24

Mirski skąd ty wziąłeś 1,5 mln osób? człowieku tam zginęło góra 40tys. cywilów, 3 tys. żołnierzy koalicji i 40 tys talibów, pomyliło ci się z Irakiem tyle że są to dane ORB i są to dane wyciągnięte z sondaży, więc gratuluje jeśli się na nie powołujesz, jako że 48% ludzi zmarło z powodu rany postrzałowej to wynik wychodzi jasny. W Iraku zginęło około 150 tys ludzi cywilów(96-102 tys.), bojowników i 9886 ISF.

0 Lasanski 23.03.2011, godz. 19.35

No paliwka to on jeszcze tam sporo miał xP

0 Mirski 23.03.2011, godz. 18.48

Salahadin mój błąd z tymi pokoleniami :P, ale w Afganistanie zginęło już 1,5mln ludzi! Po drugie NATO nie ma prawa atakować Libii bo łamie własne przepisy!-"Jedyny powód dla którego można zaatakować kraj członkowski ONZ (a Libia nim jest) jest przywrócenie światowego porządku i bezpieczeństwa. Libia nigdy nie była zagrożeniem dla światowego porządku i bezpieczeństwa. Libia nie była zagrożeniem dla Tunezji, Egiptu czy Algierii nie ma wiec zagrożenia dla światowego pokoju. Tak więc to z czym mamy obecnie do czynienia jest mieszaniem się w sprawy wewnętrzne niepodległego kraju ? czego stanowczo zabraniają przepisy ONZ. Jakby tego było mało, Kadafi starał się utrzymywać poprawne stosunki ze światem i żeby zaprezentować swoją dobrą wole, zrezygnował z własnego programu nuklearnego. Z tego powodu decyzja Rady Bezpieczeństwa jest w obecnych ramach prawnych nielegalna (rozdz. 7)."
Taką decyzję można zaskarżyć do sądu w Hadze ale tam rządzą niestety ci sami ludzie co w ONZ.
Ta wojna przyniesie więcej strat niż korzyści, dziwne, że w Korei są łamane prawa człowieka,Izrael też jest bezkarny? Dlaczego tam nie działa ONZ?Dlaczego Gruzji nie chcieli pomóc? Dlaczego Amerykanie handlują bronią z innymi państwami? Przecież to jest chore. Po za tym to nie jest "koalicja" czy też "siły demokratyczne" jak to media mówią tylko "najeźdźcy", którzy wypełniają "misje" czyli "atak", "wtargnięcie" i "okupacja" w "imię wolności"

0 szary 23.03.2011, godz. 09.38

Dobre Francuzi stanęli pierwsi do boju Niemcy nie uczestniczą a Rosjanie potępiają tę wojnę to ironia historii po prostu ja chyba śnie .....

0 Salahadin 23.03.2011, godz. 08.21

@Mirski
Prawo takie wydała Organizacja Narodów Zjednoczonych wcielając w życie rezolucję nr 1973 - pytasz to odpowiadam. Jedziemy dalej - "za zabicie tysięcy pokoleń" -> hmmm takie coś jest nawet teoretycznie niemożliwe. Jedno pokolenie to jakieś 30 lat to żeby zabic tysiące pokoleń obama musiałby miec strasznie dużo lat. W skład koalicji nie wchodzą tylko Stany Zjednoczone, więc nie wiem czemu wymieniasz tylko Obamę, tym bardziej, że to nie amerykańskie samoloty były pierwsze w Libii, ale francuskie. Nie mówię, że popieram interwencję w Libii, ale poczytaj w jakich przypadkach stosuje się wyżej wspomnianą rezolucję i przeciw komu działania prowadzi koalicja.

zamknij

Podaj swój login i hasło aby zalogować się do serwisu.
Po zalogowaniu reklamy zostaną wyłączone.