>  >

FILMÓW W BAZIE 84 579 W POCZEKALNI 52 002

4

Zniszczyć kolebkę Solidarności

Dodany 15.05.2014, 06:55 przez jamek1122

Były symbolem przemian demokratycznych w Polsce i Europie Wschodniej. Zarzewia strajkowe w tych zakładach wywołały falę protestów w kraju. „Zdobyczami” demokracji wywalczonymi przez robotników tych zakładów szczycą się do dziś Adam Michnik, Tadeusz Mazowiecki, Stefan Niesiołowski, Bogdan Borusewicz i inni. To w zakładach w Radomiu, Ursusie, Gdańsku miały miejsce głośne protesty robotnicze w 1970, 1976 i 1980 r. Co dzisiaj stało się z kolebkami Solidarności?

Stocznia Gdańska jest w rękach ukraińskiego ISD Donbas, stocznie Gdynia i Szczecin poszły pod młotek, a ludzie na bruk, Ursus doprowadzono do ruiny, resztę jego udziałów państwo sprzedało w kwietniu 2011 r. za… złotówkę. Podobnie potraktowany został radomski „Łucznik”, który doprowadzono do stanu upadłości.

Ranking:1| Kategoria: Dokumentalne | Komentarze: 1 | Wyświetleń: 9806 | Tagi: (pokaż tagi)stocznia gdańska tusk bolek zdrajca komuniści

wymaxiorowany przez 0 użytkowników i 4 gości

+1 TomiWWL 16.05.2014, godz. 18.23

Stocznia jest w rękach Ukraińskiego ISD Donbas??? A podobno wedle ostatnich prasowych doniesień były prezydent tfu! Kwaśniewski pracuje dla Ukraińskich oligarchów. Ten j**ny żydokomuch nie pierwszy raz doprowadził do bankructwa, a potem prywatyzował Polskie spółki i coś musi być z tą współpracą na rzeczy.
Niestety w naszym nieszczęsnym kraju rządzili i dalej rządzą zakamuflowane żydokomuchy i niemieccy parobkowie, zdrajcy i konfidenci. Czy Polska zasłużyła sobie na takie traktowanie??!!

Podobne Maxiory

47

miniatura

Mantra babci na Tuska. ;)

30

miniatura

W przenośni i dosłownie.

14

miniatura

Hehehe posłuchajcie całe :)

28

miniatura

Dzieci z drugiego końca świata cieszą się og...

14

miniatura

'Szacunku nie można kupić'

31

miniatura

Koleś na luzaka jedzie na czerwonym...

131

miniatura

Tusk zmasakrowany właściwie jednym pytaniem ...

90

miniatura

Pan Premier wreszcie mówi prawdę, cytat z pa...

zamknij

Podaj swój login i hasło aby zalogować się do serwisu.
Po zalogowaniu reklamy zostaną wyłączone.